Wycinka lub utrzymanie właściwego stanu zieleni w pasie linii energetycznej jest tym, czego oczekuje klient. To jednak tylko jeden z etapów kompleksowej usługi zarządzania wegetacją roślinności, jaką oferujemy.
Proces Inwentaryzacji sieci polega na przeprowadzeniu prac przygotowawczych i organizacyjnych obejmujących:
Proces administracji to najbardziej wymagający etap w wycinkach drzew przy liniach elektroenergetycznych. Na tym etapie pozyskiwane są zgody właścicieli gruntów i decyzje administracyjne dotyczące usunięcia drzew.
Rzetelnie przygotowana dokumentacja umożliwia sprawną realizację prac wycinkowych w terenie, minimalizując przy tym roszczenia finansowe i straty wizerunkowe klienta. Nowoczesny system informatyczny wdrożony w Gamuza przetwarza wszystkie ustalenia z właścicielami gruntów, zarządza obiegiem korespondencji i umożliwia monitorowanie postępu prac. Nad profesjonalnym przeprowadzeniem czynności administracyjnych czuwa zespół doświadczonych ekspertów, który dba również o wykonanie zlecenia zgodnie z przepisami prawa.
Realizacja wycinki oparta jest o dane uzyskane podczas etapów: inwentaryzacja i administracja. Zespół techników dokonujących wycinki korzysta z informacji naniesionych na urządzenia przenośne i ortofotomapy. Następnie zaznaczana jest zrealizowana wycinka i punkty sprzątania. W systemie zapisywana jest też data, kiedy należy dokonać kolejnego zabiegu. System monitoruje postęp prac za pomocą liczników: wyciętych kilometrów, kilometrów do sprzątania i odebranych kilometrów. Równolegle do prac technicznych, obsługiwana jest korespondencja od właścicieli gruntów dotycząca ewentualnych uwag i reklamacji. Wprowadzona informacja jest przekazywana komórce technicznej do realizacji.
Do wykonania zlecenia wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie i narzędzie, wliczając unikatowe na skalę światową rozwiązanie pracy śmigłowca z podwieszoną piłą oraz maszyny naziemne oczyszczające teren, napędzane biodegradowalnymi olejami.
Obloty sieci
Przeglądu wykonanych prac dokonujemy z użyciem najbardziej efektywnej metody, tj. oblotów helikopterem. Pozwala ona na pozyskiwanie możliwie najdokładniejszej informacji o wykrytych zagrożeniach ze strony szaty roślinnej. Proces wspomaga technologia lotniczego skaningu laserowego, dzięki której wykazane zostają miejsca zbliżenia roślinności do linii przesyłowych. Tworzona przy tej okazji mapa wegetacji pokazuje wysokość i obszar zajmowany przez roślinność. Obszary, na które należy zwrócić uwagę wskazane są w raportach końcowych.
Dzięki wdrożeniu zaawansowanego systemu do zarządzania wycinką drzew, dane ze wszystkich etapów realizacji usługi są łączone w jeden raport, który następnie otrzymuje klient.